Кінотеатр Жовтень

Терикони

1 год 15 хв.

12+

Альфа
12+
Документальний

Про фільм

 • Вік:

  12+

 • Оригінальна назва:

  Boney Piles

 • Режисер:

  Тарас Томенко

 • Дата виходу:

  20.07.2023

 • Жанр:

  Документальний

 • Тривалість:

  1:15

 • Виробництво:

  Україна, 2022р.

 

Відзначена багатьма фестивалями стрічка мала вийте в український прокат 2022 року, але цьому завадило повномасштабне вторгнення.
Рік потому тема, ретельному дослідженню якої Тарас Томенко присвятив багато років, набула небаченої актуальності. Адже у зруйнованих війною містах і на окупованих територіях лишаються десятки тисяч дітей. Все, що відбувається на екрані здається художньою вигадкою, але, на жаль, це документальне кіно.
 
Історія про дітей, котрі війну бачать не по телевізору, і про дитинство, що продовжується попри війну. Терикони – місце де відбувається дія, і водночас це образ «відпрацьованих» і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків і близьких, але продовжують жити і любити там, де вже нічого немає.
Головна героїня стрічки – 15-річна Настя, у неї посттравматичний синдром. Дівчина живе в Торецьку - шахтарському містечку на лінії розмежування. Їй було десять, коли ракета, випущена російськими терористами в новорічну ніч, назавжди змінила її життя: забрала життя її батька і зруйнувала їхній будинок. Від світу дівчина ховається у віртуальній реальності: вона живе музикою з інтернету і набирається надії з мережі. Школа, в яку зрідка ходить Настя, знаходиться лише за 500 метрів від лінії фронту і вона неодноразово ставала мішенню російських терористів. Війна стала буденністю. Просто частина ландшафту. Єдиний засіб для виживання родини Насті – це металобрухт, який вони збирають під обстрілами. Сені сім років. Він першокласник. За сім років свого життя він бачив сім років війни і жодного дня миру. Сеня любить залазити на купу кісток, щоб спостерігати захід сонця. Його вітчим копає могили, щоб заробити грошей на новий костюм і рюкзак для Сені.
 
 

2023 Премія-відзнака українського театру та кіно «Чорний лотос» у категорії «Режисер кіно», Україна (Тарас Томенко)
2022 Учасник конкурсної програми Generation Kplus – 72 Берлінський МКФ
         Номінація Berlinale Documentary Award - 72 Берлінський МКФ
2022 Премія CEEOL «Найкращий документальний фільм» - МКФ GoEast, Вісбаден, Німеччина
         Нагорода FIPRESCI від Міжнародної федерації кінокритиків - МКФ GoEast, Вісбаден, Німеччина
2022 Приз журі Спілки кінокритиків України за найкращий фільм – МКФ Східної України Kharkiv MeetDocs, Україна
2022 Найкращий український документальний фільм – Одеський МКФ, Україна