Кінотеатр Жовтень

Пригоди полтинника

1 год 8 хв.

0+

Альфа
0+
Комедія

Про фільм

 • Вік:

  0+

 • Оригінальна назва:

 • Режисер:

  Аксель Лундін

 • Дата виходу:

  25.05.2024

 • Мова:

  російські інтертитри із українськими субтитрами

 • Жанр:

  Комедія

 • Тривалість:

  1:08

 • Виробництво:

  УРСР, Київська кінофабрика ВУФКУ, 1929р.

 • Сценарій:

  Микола Бажан

 • У головних ролях:

  Коля Копелян, Д. Любченко, Іван Кононенко–Козельський, Є. Любченко, Д.Орлова, Іван Сагатовський, К.Кротевич, Михайло Орлов, Петя Куришкін, Андрюша Пашкевич

 25 травня о 17:30 відбудеться спеціальний показ фільму в живому музичному супроводі Дмитра Радзецького,  українського гітариста та композитора.

Картину представить Олена Гончарук, Керівниця Музею і двічі переможниця конкурсу на посаду Генерального директора Довженко-Центру.

Фільм знято за мотивами дитячих оповідань письменника й політичного діяча Володимира Винниченка «Федько Халамидник« і «Бабусин подарунок».

 Діти з робітничих кварталів у латаному одязі з чужого плеча весело і безтурботно проводять свій вільний час на вулицях Києва — скочуються із засніжених гірок, випробовують сили на краю глибоких урвищ і навіть підкорюють скреслу кригу Дніпра. Лише крізь шпаринку у паркані вони можуть зазирнути і побачити, як відпочивають багатії. Хлопець Федько, якого через бешкетливий і норовливий характер називають «халамидником», придумує щораз ризикованіші розваги, через що часто отримує «на горіхи» від дорослих та щиру відданість і повагу серед друзів.

 Це один із небагатьох збережених дитячих фільмів ВУФКУ до межі загострює проблему нерівності різних суспільних прошарків, яка, хоч і меншою мірою, присутня в літературному першоджерелі фільму — оповіданнях Володимира Винниченка, відомого літератора-політемігранта.

 Сценарій до фільму написав Микола Бажан – поет-футурист, перекладач і редактор журналу «Кіно». Діти, частина із яких справді безпритульні сироти, майстерно втілюють драматичну напругу фільму, що поступово наростає і наприкінці стрічки засобами пришвидшеного монтажу і багаторазових експозицій набуває експресіоністичних форм.

 У журналі «Кіно» фільм подається як «рідкісний приклад ощадливості», оскільки майже весь він знятий на натурі, лише п’ята його частина – в павільйоні. Завдяки цьому можна побачити кадри весняного Києва 1928 року, які своєю ліричністю й уважністю до природних явищ нагадують стрічку «кінока» Михаїла Кауфмана «Навесні», зняту практично у той самий час.

                      _______________________________________________________________

23-26 травня до Дня Києва в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться фестиваль-подорож КИЇВКІНОФЕСТ. Насичена кінопрограма проведе вулицями улюбленого міста в класичних і сучасних фільмах, від 1928 року до сьогодення.

Окрім того, на гостей КИЇВКІНОФЕСТУ очікує Лекторій, Виставка, Ярмарок та Базар-кіноплакатів. 

Співорганізатори фестивалю КИЇВКІНОФЕСТ – Довженко-Центр та культурно-благодійний захід НЕречизм.
Інформаційний партнер фестивалю - Київстар ТБ