Каса: (067) 329-98-30
Про фільм
Вік:
0+
Оригінальна назва:
Режисер:
Ігор Савченко.
Дата виходу:
13.06.2024
Мова:
українська мова із українськими субтитрами
Жанр:
Біографічний, Драма
Тривалість:
1:48
Виробництво:
УРСР, Виробництво Київська кіностудія художніх фільмів, 1951р.
У головних ролях:
Сергій Бондарчук, Іван Переверзєв, Павло Шпрингфельд, Михайло Названов, Олександр Хвиля, Гарен Жуковська, Леонід Кміт, Микола Тимофєєв, Микола Гринько
13 червня о 17:30 запрошуємо спеціальний показ фільму «Тарас Шевченко» (1951). Картину представить Станіслав Битюцький, кінознавець Довженко-Центру.
Біографічний фільм Ігоря Савченка «Тарас Шевченко» охоплює лише частину життя українського митця. Починаючи з 1841 року, коли magnum opus поета уже був виданий, і закінчуючи поверненням із заслання, що тривало десять років.
Стрічка входила у тематичний план кіностудії ще з другої половини 1940-х рр. Зрештою зйомки «Тараса Шевченка» закінчують після смерті постановника Ігоря Савченка його учні. Фільм виходить на екрани у період повоєнного «малокартиння» у кінематографі та інтерпретує біографію поета, як того вимагає доба пізнього сталінізму.
Життєвий шлях Кобзаря – складний, з яскраво вираженим соціальним конфліктом. У стрічці Шевченко у виконанні Сергія Бондарчука з’являється у трьох іпостасях – студентом Академії мистецтв, революціонером і бранцем. Усі вони, відповідно до зауважень Сталіна, мали відповідати позиції радянського режиму того часу.
Попри ідеологічне забарвлення фільм вражає роботою художника Миколи Резніка, операторів Данила Демуцького та Івана Шеккера, а також музичним супроводом Бориса Лятошинського.
Показ відбувається в рамках Soundtrack: Ukraine — фестивалю музики українського кіно. Чотирі дні, пʼять композиторів, 9 фільмів – з 13-16 червня.
Фестиваль Soundtrack: Ukraine започаткований у 2024 році в Києві, він поєднує кіно (ігрові, документальні та анімаційні фільми), але сфокусований на призму музики — на розумінні того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.
Soundtrack: Ukraine прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює, рухає та доповнює кіносюжет. Головні частини фестивалю — кінопокази, цикл обговорень музики щодо кіно фахівцями, концерти, саме тому Фестиваль обʼєднує команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національну філармонію України та Довженко-Центр.
Тапніть, щоб дізнатися більше
Світ Юрського періоду. Відродження
SDH
SDH
3DSDH
SDH
Золота лихоманка
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
Кафка. Велич життя
SDH
SDH
SDH
Смерть їй личить
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
F1: Фільм
SDH
SDH
SDH