Кінотеатр Жовтень

Григорій Сковорода

1 год 28 хв.

0+

Альфа
0+
Біографічний

Про фільм

 • Вік:

  0+

 • Оригінальна назва:

 • Режисер:

  Іван Кавалерідзе

 • Дата виходу:

  15.06.2024

 • Мова:

  російська із українськими субтитрами

 • Жанр:

  Біографічний

 • Тривалість:

  1:28

 • Виробництво:

  УРСР, Кіностудія імені О.П. Довженка , 1959р.

 • Сценарій:

  Іван Кавалерідзе

 • У головних ролях:

  Олександр Гай, Микола Козленко, Таїсія Літвіненко, Юрій Саричев, Юрій Лавров, Георгій Бабенко, Всеволод Биковец, Борис Карлаш-Вербіцкий, Ян Козлов, Анатолій Моторний, Ганна Николаєва, Микола Пішванов, Іван Ужвій, Вітольд Янпавліс

 

15 червня о 18:00 відбудеться спеціальний показ фільму за участі Олексія Шмурака, композитора, музикознавця та лектора. Після перегляду на глядачів чекає обговорення.

 

Біографія українського Сократа Григорія Сковороди, улюбленця єлизаветинського імператорського двору, співака придворної капелли, який, відмовившись від розкошів барокових палаців, обрав долю мандрівного мудреця. Здобувши освіту в Європі, Сковорода повертається в Україну уже відомим ученим і авторитетним мислителем, однак за антиклерикальні виступи його позбавлено права викладати на кафедрі Київської духовної академії. Відтак Сковорода починає проповідувати своє вчення серед простих людей – по селах і містечках України.

Передостанній фільм скульптора та режисера Івана Кавалерідзе, знятий ним після понад десяти повоєнних років обструкції і заборони працювати в кіно.

Біографія Сковороди цікавила Кавалерідзе все життя, при чому не лише як кінематографіста, а й, передусім, як скульптора, про що свідчать численні ескізи до пам’ятників мандрівному філософу, деякі з яких йому вдалося реалізувати (пам’ятники в Лохвиці (1922) та Києві (1977).

Знятий частково на фоні соковитих київських пейзажів, цей фільм досконало відтворює історичну канву золотої епохи української культури - бароко. Останнє підкреслюється й музикою легендарного українського композитора Бориса Лятошинського.

 

 

 

Показ відбувається в рамках Soundtrack: Ukraine — фестивалю музики українського кіно. Чотирі дні, пʼять композиторів, 9  фільмів – з 13-16 червня.

 

Фестиваль Soundtrack: Ukraine  - це перший кінофестиваль саундтреків в Україні, він сфокусований на призму музики — на розуміння того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.

 

Soundtrack: Ukraine прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює,  рухає та доповнює кіносюжет. Головні частини фестивалю — кінопокази, цикл обговорень музики щодо кіно фахівцями, концерти, саме тому Фестиваль обʼєднує команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національну філармонію України та Довженко-Центр.

Дивіться також