Каса: (067) 329-98-30
Про фільм
Вік:
12+
Оригінальна назва:
Режисер:
Юрій Іллєнко
Дата виходу:
30.07.2025
Мова:
українська мова
Жанр:
Історичний, Драма
Тривалість:
1:11
Виробництво:
УРСР, Кіностудія імені Олександра Довженка, 1968р.
Сценарій:
Юрій Іллєнко
У головних ролях:
Лариса Кадочникова, Борис Хмельницький, Юхим Фрідман, Дмитро Франько, Борислав Брондуков, Михайло Іллєнко, Віктор Панченко, Давид Яновер, Костянтин Єршов
Молодий селянин Петро закохався в доньку свого хазяїна, а дівчина відповіла хлопцю взаємністю. Все б нічого, та батько відмовляється віддавати доньку заміж за батрака. З горя Петро йде в шинок, де зустрічається з Басаврюком, якого всі вважають за диявола. Басаврюк пропонує Петрові страшну угоду, яка має допомогти хлопцеві отримати красуню в дружини.
Другий фільм Юрія Іллєнка як режисера-постановника, що був заборонений радянською цензурою так само як і його попередня робота – «Криниця для спраглих». В основу стрічки покладено однойменне оповідання Миколи Гоголя, де за розповіддю про українського Фауста режисер Юрій Іллєнко приховав справжню міфологічну історію України – від козацтва та татарських набігів до потьомкінських селищ та паломництва в Києво-Печерській Лаврі.
Проте навіть сьогодні фільм Іллєнка вражає своєю насиченістю та зображальною сюрреалістичністю, дивністю та химерністю образів. Під час зйомок, які проходили в урочищах біля села Бучак, нині затоплених Канівським водосховищем (ще один важливий історичний артефакт фільму), знімальна група фарбувала корів і гори.
Стилістика фільму багато в чому випередила свій час – в тому числі й незвичним візуальним рішенням та монтажем, який можна сміливо назвати передвісником кліпової естетики. А сам фільм, взагалі, можна сміливо називати першим українським фолг-горором.
Оператор: Вадим Іллєнко
Композитор: Леонід Грабовський
«Поетичне кіно. Розквіт»: Довженко-Центр : Dovzhenko Centre спільно з кінотеатром «Жовтень» представляють нову ретроспективу українського кіно.
Проєкт продовжить серію показів «Поетичне кіно. Витоки», яку Довженко-Центр проводив із квітня по липень. Її фокусом стали фільми, що передвістили ключову течію українського кінематографа. Цього ж разу на великому екрані можна буде подивитися п’ять культових фільмів, що склали осердя кіноканону українських 1960-1970-х.
Ретроспектива «Поетичне кіно. Розквіт» розпочнеться 16 липня й триватиме до 10 вересня. У програмі — «Камінний хрест», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», «Захар Беркут» (1971) і «Пропала грамота» (1972).
Кожен показ уже класично супроводжуватиметься вступним словом від кінознавчинь і кінознавців Довженко-Центру. Вони не лише доповнять контексти кожного фільму, а й допоможуть вибудувати загальну лінію тяглості поетики українського кіно, котру ми визначили як головну тему 2025 року.
Тапніть, щоб дізнатися більше
Світ Юрського періоду. Відродження
SDH
SDH
3DSDH
SDH
Золота лихоманка
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
Кафка. Велич життя
SDH
SDH
SDH
Смерть їй личить
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
F1: Фільм
SDH
SDH
SDH