Каса: (067) 329-98-30
Про фільм
Вік:
ЗА
Оригінальна назва:
Режисер:
Юрій Іллєнко
Дата виходу:
16.06.2024
Мова:
українська мова
Жанр:
Драма
Тривалість:
1:10
Виробництво:
УРСР, Київська кіностудя художніх фільмів ім. Олександра Довженка, 1965р.
Сценарій:
Іван Драч
У головних ролях:
Дмитро Мілютенко, Лариса Кадочникова, Феодосія Литвиненко, Ніна Алісова, Джемма Фірсова
16 червня о 12:30 відбудеться спеціальний показ з обговоренням з музичним оглядачем Олександром Островським.
Фільм-притча про сивого діда Левка, якого полишила його родина. Дід почав доглядати за сільською криницею, пригадувати свою дружину, мріяти про зустріч з синами та готуватися до смерті. Втім, коли родина діда повертається в село, він також встає до них з труни.
«Криниця для спраглих» – дебютний режисерський фільм Юрія Іллєнка, знятий ним одразу після операторської роботи на «Тінях забутих предків». На обговоренні фільму після прем’єри на кіностудії Параджанов порівняв цей фільм з роботами Довженка. Однак попри це картину все рівно звинуватили в «ідейному збоченні» та поклали на полицю на 22 роки.
В постанові Державного Комітету України з кінематографії зокрема повідомлялося, що «недосвідченість режисера Юрія Іллєнка призвела до того, що у фільмі „Криниця для спраглих“ було допущено ідейні збочення, внаслідок чого фільм не було випущено на екран, а витрати в сумі 268,0 тис. крб. списано на збитки». Таким чином, знята в 1965 році, ця картина побачила світ лише в 1987 році.
«Криницю для спраглих» було присвячено акторові-курбасівцю Дмитру Мілютенку, який зіграв у фільмі свою останню роль. Знятий на плівку «Нікрон» цей фільм має одне з найбільш контрастних зображень в історії українського кіно та й по сьогодні захоплює свою метафоричністю та поетичністю кіномови.
Композитор: Леонід Грабовський
Показ відбувається в рамках Soundtrack: Ukraine — фестивалю музики українського кіно. Чотирі дні, пʼять композиторів, 9 фільмів – з 13-16 червня.
Фестиваль Soundtrack: Ukraine започаткований у 2024 році в Києві, він поєднує кіно (ігрові, документальні та анімаційні фільми), але сфокусований на призму музики — на розумінні того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.
Soundtrack: Ukraine прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює, рухає та доповнює кіносюжет. Головні частини фестивалю — кінопокази, цикл обговорень музики щодо кіно фахівцями, концерти, саме тому Фестиваль обʼєднує команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національну філармонію України та Довженко-Центр.
Тапніть, щоб дізнатися більше
Світ Юрського періоду. Відродження
SDH
SDH
3DSDH
SDH
Золота лихоманка
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
Кафка. Велич життя
SDH
SDH
SDH
Смерть їй личить
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
ENGUaSUB
F1: Фільм
SDH
SDH
SDH