Каса: (067) 329-98-30
Про фільм
Вік:
ЗА
Оригінальна назва:
Режисер:
Юрій Іллєнко
Дата виходу:
16.06.2024
Мова:
українська мова
Жанр:
Драма
Тривалість:
1:10
Виробництво:
УРСР, Київська кіностудя художніх фільмів ім. Олександра Довженка, 1965р.
Сценарій:
Іван Драч
У головних ролях:
Дмитро Мілютенко, Лариса Кадочникова, Феодосія Литвиненко, Ніна Алісова, Джемма Фірсова
16 червня о 12:30 відбудеться спеціальний показ з обговоренням з музичним оглядачем Олександром Островським.
Фільм-притча про сивого діда Левка, якого полишила його родина. Дід почав доглядати за сільською криницею, пригадувати свою дружину, мріяти про зустріч з синами та готуватися до смерті. Втім, коли родина діда повертається в село, він також встає до них з труни.
«Криниця для спраглих» – дебютний режисерський фільм Юрія Іллєнка, знятий ним одразу після операторської роботи на «Тінях забутих предків». На обговоренні фільму після прем’єри на кіностудії Параджанов порівняв цей фільм з роботами Довженка. Однак попри це картину все рівно звинуватили в «ідейному збоченні» та поклали на полицю на 22 роки.
В постанові Державного Комітету України з кінематографії зокрема повідомлялося, що «недосвідченість режисера Юрія Іллєнка призвела до того, що у фільмі „Криниця для спраглих“ було допущено ідейні збочення, внаслідок чого фільм не було випущено на екран, а витрати в сумі 268,0 тис. крб. списано на збитки». Таким чином, знята в 1965 році, ця картина побачила світ лише в 1987 році.
«Криницю для спраглих» було присвячено акторові-курбасівцю Дмитру Мілютенку, який зіграв у фільмі свою останню роль. Знятий на плівку «Нікрон» цей фільм має одне з найбільш контрастних зображень в історії українського кіно та й по сьогодні захоплює свою метафоричністю та поетичністю кіномови.
Композитор: Леонід Грабовський
Показ відбувається в рамках Soundtrack: Ukraine — фестивалю музики українського кіно. Чотирі дні, пʼять композиторів, 9 фільмів – з 13-16 червня.
Фестиваль Soundtrack: Ukraine започаткований у 2024 році в Києві, він поєднує кіно (ігрові, документальні та анімаційні фільми), але сфокусований на призму музики — на розумінні того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.
Soundtrack: Ukraine прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює, рухає та доповнює кіносюжет. Головні частини фестивалю — кінопокази, цикл обговорень музики щодо кіно фахівцями, концерти, саме тому Фестиваль обʼєднує команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національну філармонію України та Довженко-Центр.
Тапніть, щоб дізнатися більше
Назавжди-назавжди
EngSUBSDH
EngSUBSDH
Сімейний альбом
SDH
SDH
Конклав
SDH
SDH
Wicked: Чародійка
SDH
SDH
SDH
Потік. Останній кіт на Землі
SDH
SDH