Кінотеатр Жовтень

Шкурник

1 год 18 хв.

0+

Альфа
0+
Комедія
Пригоди

Про фільм

  • Вік:

    0+

  • Оригінальна назва:

  • Режисер:

    Микола Шпиковський

  • Дата виходу:

    25.08.2023

  • Мова:

    інтертитри українською мовою

  • Жанр:

    Комедія, Пригоди

  • Тривалість:

    1:18

  • Виробництво:

    УРСР, 1929р.

  • Сценарій:

    Вадим Охрименко, Микола Шпиковський, Борис Розенцвейг

  • У головних ролях:

    Лука Ляшенко, Дмитро Капка, Дора Феллер-Шпиковська, Іван Садовський, Семен Власенко

 

25.08  о 20:10 - спеціальний показ фільму до дня народження режисера Миколи Шпиковського.

Стрічку представить кінознавець Довженко Центру Станіслав Битюцький. 

 

Кмітливий київський обиватель Аполлон Шмигуєв, чий мирний міщанський побут потривожено громадянською війною, вирішує перечекати негоду на Півдні України, де владарюють білі. Зібравши розкинутий на Андріївському узвозі нічийний крам, він вирушає в подорож на верблюді, невідь звідки приблудлому до його дому. Напівдороги зупинений червоними, він разом з конфіскованим на потреби революції «транспортним засобом» потрапляє в розпорядження більшовицького комісара. Запопадливий і вертлявий, Аполлон швидко стає на чолі місцевого комісаріату. Але невитравна жага до наживи вкотре ставить у небезпеку його життя.

 

 

Авантюрно-пригодницький роуд-муві, абсолютно нехарактерний для свого часу, в якому в рівній мірі висміювалися бюрократизм, фанатичність та абсурдизм більшовиків і клептократична пихатість білих – один із небагатьох прикладів української ранньої кінокомедії. Революційна агітація червоних висвітлена у фільмі в відверто саркастичних тонах.

Стрічку було створено на основі повісті відомого в 1920-х роках українського письменника Вадима Охріменка, близького друга Максима Рильського. Заборонений до показу одразу після виходу на екрани (фільм так і не демонструвався в РСФСР та Європі), «Шкурник» багато років пролежав на полицях спецхранів.

2011 року копію негативу фільму було куплено в Держфільмофонді Росії, де зберігся єдиний його екземпляр (з українськими інтертитрами). На основі цієї версії фільму Національною кіностудією ім. О.Довженка 2012 року після сканування в роздільній зданості 2К було завершено цифрову реставрацію стрічки. Наразі копія фільму зберігається в Фільмофонді Національного центру Олександра Довженка.

Дивіться також

Тапніть, щоб дізнатися більше

3D
3DCеанс з залученням технологій об’ємного зображення для прихильників видовищних спец ефектів
Lecture
LectureПоказ з лекцією
SDH
SDHСубтитри для осіб з порушеннями слуху та тифлокоментарі для осіб з порушеннями зору
Скинути вибір